Česky

Chléb roku 2014 upekli ENPEKA a PENAM

Chléb roku 2014 upekli ENPEKA a PENAM
8.6.2014

Jubilejní 20. ročník Dnů chleba se konal 5. 6. 2014 na výstavišti IDEON v Pardubicích. Nejlepší řemeslný chléb upekla pekárna ENPEKA a.s. ze Žďáru nad Sázavou a v katagorii nejlepší konzumní chléb zvítězila Pekárna Zelená louka společnosti PENAM a.s. Soutěž chléb roku doprovázela výstava dodavatelů a odborný seminář.

Akce se zúčastnilo na 50 vystavovujících firem včetně naší společnosti. Do soutěže Chléb roku bylo zasláno celkem 45 vzorků (22 v kategorii Konzumní a 23 v kategorii Řemeslný chléb). Součástí programu bylo svěcení chleba, které se ujal kardinál Dominik Duka. Strategickým partnerem této akce je společnost Tesco Stores ČR, a.s., která vítězům zaručuje odbyt ve své prodejní síti. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo zemědělství.

Událost zaznamenala Česká televize, která své diváky infomovala v hlavních událostech dne, na ČT24 a na svých webových stránkách v článku "Pekaři doufají, že Češi nezanevřou na poctivý bochník".

Společnost JAROSPOL Technology s.r.o. podpořila tuto akci a jednatel Ing. Martin Jaroš k tomu dodává: "Ochutnal jsem všechny vzorky chlebů a řekl bych, že porotci museli mít rozhodování hodně těžké, protože všechny chleby byly výborné, přitom každý byl svým způsobem jiný, originální. Konkurence byla velká, kvalita se posunula výš a to je dobře. Blahopřeji vítězům!"

 


Další novinky

Další pec od Bongardu prošla EvOlucí - představujeme nové Soleo EvO

Měla to být premiéra na Salimě v dubnu, tak alespoň tímto způsobem vám představujeme nové Soleo EvO od Bongardu. Mrkněte na video i na stránku produktu. Tahle doposud nejprodávanější francouzká pec v česku je novým modelem vážně o kus dál... Kdo ji bude mít první?

Celá novinka

Pozvánka na veletrh SALIMA / MBK - ZRUŠENO!

Termín veletrhu byl kvůli koronaviru zrušen a přeložen na listopad.. Těšit se můžete na českou premiéru nové pece BONGARD Soleo EVO. Jedná se o modulární koncepci elektrické etážové sázecí pece se sálavým teplem. Předchozí model byl velmi úspěšný a peče v několika řemeslných pekárnách po celé ČR. K vidění budou naše kynárny WETBOX a klimatizátory CLIMATROP a v dnešní době velmi žádané stopkynárny BONGARD BFM.

Celá novinka
Všechny novinky