Česky

JAROSPOL vstupuje do Svazu pekařů a cukrářů

JAROSPOL vstupuje do Svazu pekařů a cukrářů
20.1.2016

Společnost JAROSPOL Technology s.r.o. vstoupila do Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v České republice, což je významné potravinářské profesní sdružení. Svaz hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru. Sdružuje pekárny, cukrárny, dodavatele strojních zařízení, surovin a služeb pro tyto obory a potravinářských škol.

Svaz je také členem Potravinářské komory ČR a měsíčně vydává odborný časopis PEKAŘ CUKRÁŘ. V roce 2016 oslaví Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice 25 let své činnosti. Podařilo se mu úspěšně navázat na bohaté historické cechovní tradice českých pekařů a cukrářů. Velmi důležitým úkolem Svazu je také podpora výchovy mladých potravinářských odborníků, propagace učňovské profese pekař a cukrář a snaha o zvýšení atraktivity oboru pro mládež.


Další novinky

Velké SRDCE do malé pekárny

Říká se, že srdcem pekárny je pec. Bez hnětače, děličky a tvarovacích strojů můžete použít ruce, ale bez pece neupečete. Nabídka pekařských pecí na trhu je dnes velmi široká, ale v případě malých pecí, které splňují vysokou úroveň kvality i produktivity už tolik na výběr není.

Celá novinka

Křest knihy o kváskovém chlebu Upečeno s láskou

V sobotu 9. 2. 2019 proběhl v příjemném prostředí hotelu Amphone (Brno) křest nové knihy „Upečeno s láskou“. Autorky knihy Iva Trhoňová a Ludmila Gottwaldová jsou již zkušenými amatérskými pekařkami a chtějí se podělit o své znalosti s ostatními. Daří se jim to dobře. Knihu doporučujeme všem, nejen začínajícím pekařům. A jak křest probíhal?...

Celá novinka
Všechny novinky