Česky

Nové klimatizátory CLIMATROP

Kimatizační jednotka Climatrop
3.1.2016

V naší společnosti jsme vyvinuli nový klimatizátor pro vozíkové kynárny. Klimatizátor je označen ochrannou známkou CLIMATROP® a jeho unikátní konstrukce byla úspěšně zapsána na Úřadu průmyslového vlastnictví. Využívá technologie ultrazvukového zvlhčování. Tato technologie umožňuje vytváření tzv. studené páry se 100% účinností bez odpadu, s nezávislostí na tlaku vody a se spotřebou elektřiny pouhých 120W. Umožňuje regulovat teplotu a vlhkost nezávisle na sobě s rovnoměrností proudění vzduchu velmi nízkou rychlostí a hlučností.

logo climatrop

Výhody:

malé rozměry, hloubka pouze 120 mm + nárazová lišta,
přesná regulace teploty a vlhkosti díky digitálnímu řízení,
vysoce účinné zvlhčování s nízkou spotřebou vody,
bez odpadu, nezávislost na tlaku vody,
rovnoměrné proudění vzduchu,
nízká hlučnost (pouze 50 dB v uzavřeném prostoru),
nízká spotřeba el. energie (zvlhčování + ventilátor 140 W),
zcela hygienický provoz. 

Konstrukce CLIMATROP® je uspořádána tak, aby byla velikost celého zařízení co nejmenší a jednotka jako kompaktní celek obsahovala systém cirkulace, ohřevu i zvlhčování vzduchu dohromady.

Technologie ultrazvukového zvlhčování možňuje vytváření studené mlhy. Velikost emitovaných částic vody je 1 až 3 mikrony. Provoz zařízení je zcela hygienický. Odpařovaná voda je zbavena veškerých nežádoucích příměsí, nedochází ke kontaminaci prostředí a tedy k ovlivnění citlivého provozu.

Nevýhodou známých konstrukčních řešení kompaktních jednotek je jejich velikost, zabírající značnou část užitné plochy uzavřeného prostoru, a tím i vytvoření nevyužitých prostorů, které jsou zbytečně klimatizovány. Nevýhodou parního způsobu zvlhčování je vysoká energetická náročnost, rosení na stěnách a nemožnost regulovat nezávisle vlhkost na teplotě vlivem teploty páry. Nevýhodou způsobu zvlhčování tryskovým rozprašováním je vysoký podíl odpadní vody, neboť částečky vody jsou příliš velké a voda, která se nevypaří do vzduchu, odtéká do odpadu. Všechny tyto nevýhody dokázal klimatizátor CLIMATROP® odstranit. 

Certifikace CE
CLIMATROP® prošel náročnými zkouškami a splňuje všechny bezpečnostní normy EU.

Více informací na této stránce produktu


Další novinky

Pozvánka do Štutgartu na veletrh Südback

Ve dnech 21. - 24. 9. 2019 se ve Štutgartu koná jeden z největších mezinárodních veletrhů pro pekaře a cukráře SÜDBACK. Najdete nás na stánku našeho partnera BONGARD ve dnech 23. - 24. 9. Společnost BONGARD zde představí novou generaci velmi oblíbené modulární pece Soleo. Jak je již tradicí na stánku BONGARD, chybět nebude předváděcí plně funkční pekárna a pekařská show.

Celá novinka

Velké SRDCE do malé pekárny

Říká se, že srdcem pekárny je pec. Bez hnětače, děličky a tvarovacích strojů můžete použít ruce, ale bez pece neupečete. Nabídka pekařských pecí na trhu je dnes velmi široká, ale v případě malých pecí, které splňují vysokou úroveň kvality i produktivity už tolik na výběr není.

Celá novinka
Všechny novinky