Česky

Nové klimatizátory CLIMATROP

Kimatizační jednotka Climatrop
3.1.2016

V naší společnosti jsme vyvinuli nový klimatizátor pro vozíkové kynárny. Klimatizátor je označen ochrannou známkou CLIMATROP® a jeho unikátní konstrukce byla úspěšně zapsána na Úřadu průmyslového vlastnictví. Využívá technologie ultrazvukového zvlhčování. Tato technologie umožňuje vytváření tzv. studené páry se 100% účinností bez odpadu, s nezávislostí na tlaku vody a se spotřebou elektřiny pouhých 120W. Umožňuje regulovat teplotu a vlhkost nezávisle na sobě s rovnoměrností proudění vzduchu velmi nízkou rychlostí a hlučností.

logo climatrop

Výhody:

malé rozměry, hloubka pouze 120 mm + nárazová lišta,
přesná regulace teploty a vlhkosti díky digitálnímu řízení,
vysoce účinné zvlhčování s nízkou spotřebou vody,
bez odpadu, nezávislost na tlaku vody,
rovnoměrné proudění vzduchu,
nízká hlučnost (pouze 50 dB v uzavřeném prostoru),
nízká spotřeba el. energie (zvlhčování + ventilátor 140 W),
zcela hygienický provoz. 

Konstrukce CLIMATROP® je uspořádána tak, aby byla velikost celého zařízení co nejmenší a jednotka jako kompaktní celek obsahovala systém cirkulace, ohřevu i zvlhčování vzduchu dohromady.

Technologie ultrazvukového zvlhčování možňuje vytváření studené mlhy. Velikost emitovaných částic vody je 1 až 3 mikrony. Provoz zařízení je zcela hygienický. Odpařovaná voda je zbavena veškerých nežádoucích příměsí, nedochází ke kontaminaci prostředí a tedy k ovlivnění citlivého provozu.

Nevýhodou známých konstrukčních řešení kompaktních jednotek je jejich velikost, zabírající značnou část užitné plochy uzavřeného prostoru, a tím i vytvoření nevyužitých prostorů, které jsou zbytečně klimatizovány. Nevýhodou parního způsobu zvlhčování je vysoká energetická náročnost, rosení na stěnách a nemožnost regulovat nezávisle vlhkost na teplotě vlivem teploty páry. Nevýhodou způsobu zvlhčování tryskovým rozprašováním je vysoký podíl odpadní vody, neboť částečky vody jsou příliš velké a voda, která se nevypaří do vzduchu, odtéká do odpadu. Všechny tyto nevýhody dokázal klimatizátor CLIMATROP® odstranit. 

Certifikace CE
CLIMATROP® prošel náročnými zkouškami a splňuje všechny bezpečnostní normy EU.

Více informací na této stránce produktu


Další novinky

Další pec od Bongardu prošla EvOlucí - představujeme nové Soleo EvO

Měla to být premiéra na Salimě v dubnu, tak alespoň tímto způsobem vám představujeme nové Soleo EvO od Bongardu. Mrkněte na video i na stránku produktu. Tahle doposud nejprodávanější francouzká pec v česku je novým modelem vážně o kus dál... Kdo ji bude mít první?

Celá novinka

Pozvánka na veletrh SALIMA / MBK - ZRUŠENO!

Termín veletrhu byl kvůli koronaviru zrušen a přeložen na listopad.. Těšit se můžete na českou premiéru nové pece BONGARD Soleo EVO. Jedná se o modulární koncepci elektrické etážové sázecí pece se sálavým teplem. Předchozí model byl velmi úspěšný a peče v několika řemeslných pekárnách po celé ČR. K vidění budou naše kynárny WETBOX a klimatizátory CLIMATROP a v dnešní době velmi žádané stopkynárny BONGARD BFM.

Celá novinka
Všechny novinky