Česky

Dělička těsta BONGARD Paneotrad EVO

BONGARD Paneotrad EVO

Paneotrad je plně automatická dělička těsta, která jako jediná na trhu zvládne plně automaticky rozdělit a tvarovat již nakynuté těsto bez výrazného úbytku kypřících plynů. Tato výhoda umožňuje mísení těst jeden až dva dny před dělením. Těsto tak může kynout déle při nízkých teplotách, čímž se zvyšuje kvalita těst i bez použití zlepšujících přípravků. 

Díky této děličce dostává pekařské řemeslo jiný rozměr, jinou technologii provozu, kdy pekař nemusí chodit na noční směny, protože má těsto na ráno již připravené a může si ho odebírat dle potřeby. Výsledný tvar výrobku lze na poslední chvíli před pečením změnit dle potřeby, a to použitím různých tvarů dělících forem, které je možné během dělícího cyklu snadno kombinovat.

Jakýkoliv druh těsta

Paneotrad zvládne vyrovnat a rozdělit jakýkoliv druh těsta v navážce od 1 do 6,5 kg a s hydratací od 50% do 85% podílu vody na hmotnost mouky. Je jedno jakou mouku použijete, může to být pšenice, jenom žito nebo i bezlepkové směsi. Všechny tyto těsta Paneotrad zvládne rozdělit a natvarovat s vysokou přesností a produktivitou až 60 cyklů za minutu.

Dělička těsta BONGARD Paneotrad

Bongard Paneotrad formy

Paneotrad stůl

STAČÍ DVĚ FÁZE

Paneotrad pracuje ve dvou fázích:

1)Vyrovnání těsta - pro dělení a tvarování se nádoba s těstem vloží do stroje, plochá deska sestupuje k jemnému vyrovnání těsta. Paneotrad se automaticky přizpůsobí hustotě těsta, které tak není pod zbytečně vysokým tlakem.

2) Dělení těsta - zvolená dělící forma dělí a formuje těsto jedním pohybem. Speciálně navržené nože utahují těsto do oblých hran a k samotnému řezu dojde až na spodní hraně těsta. 

IHNED PO DĚLENÍ DO PECE

Jediné co zbývá, je vložení dílků těsta na sázecí zařízení a následné vložení do pece. Vložení studených dílků těsta do pece zapříčíní, že bude těsto dále kynout a budou se tvořit velké póry.

Nechte si zaslat kompletní katalog poštou

Abychom Vám mohli zaslat katalog, vyplňte pole označené hvězdičkou *

Zaslání poptávky

Abychom Vám mohli co nejlépe odpovědět, vyplňte pole označené hvězdičkou *